Chata

chata1Szczęśliwe małżeństwo z trójką wspaniałych dzieci dotyka tragedia – najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Szeroko zakrojone poszukiwania wiodą do starej chaty w głębi lasu. Znalezione tam ślady sugerują, że dziewczynka została zamordowana, chociaż ciała nie udaje się odnaleźć. Ojciec rodziny popada w głęboką rozpacz, która powoduje coraz większą izolację od świata i rodziny. Otrzymuje wówczas tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której prawdopodobnie rozegrał się dramat Missy. Ojciec dziewczynki pełen wątpliwości i obaw w tajemnicy decyduje się na spotkanie z nieznanym. Czeka go niezwykłe doświadczenie, które pozwoli zrozumieć sens rodzinnej tragedii oraz inaczej spojrzeć na życie i świat.

Film w piękny sposób pokazuje Bożą miłość do człowieka, do każdego człowieka – również do tych ludzi, którzy popełniają straszne czyny. „Chata” pozwala zrozumieć jak ogromną oczyszczającą moc ma przebaczenie. Pomimo nieco kontrowersyjnej wizji Trójcy Świętej, każda z tych postaci wzbudza autentyczną tęsknotę za spotkaniem z Jezusem, Duchem Świętym i Bogiem Ojcem.

Świetny film dla całej rodziny, dla widzów niemal w każdym wieku.

W filmie występują znani aktorzy: Sam Worthington (Avatar, Gniew Tytanów), Octavia Spencer (Służące, Ukryte działania), Radha Mitchell (Silent Hill, Pitch Black), Alice Braga (Miasto ślepców, Jestem legendą), Graham Greene (Tańczący z wilkami, Zielona mila).

Produkcja: USA, rok produkcji: 2017, czas trwania: 132 min

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *