Czy Jezus znajdzie wiarę?

„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”
To pytanie Jezus kieruje do ciebie. Bezpośrednio zwraca się z nim tylko do ciebie, bo to na tobie mu zależy. On widzi, że twoje prośby cichną, nabrzmiewają zwątpieniem i zniecierpliwieniem. To nie znaczy, że Jezus cię ocenia, wyrzuca ci niewiarę, czy złości się na twój brak zaufania. Nie. Jezus, pyta cię o to, ponieważ jest zatroskany o ciebie, gdyż widzi, że twoje modlitwy stają się mechaniczne i powtarzalne. Jezus chce, by twoja relacja z Nim była indywidualna, ufna i pełna nadziei. I wbrew temu, co ci się wydaje, Jezus nie oczekuje byś tysiąc razy błagał Go o to, na czym ci zależy, nie… Wystarczy, że poprosisz raz, ale z prawdziwą ufnością. Wystarczy, że zarzucisz pustą sieć wprost w serce Jezusa i ze spokojem poczekasz aż napełni się obficie. Nie będziesz sprawdzał, liczył, porównywał. Nie o to w waszym dialogu chodzi. W relacji z Bogiem porzucasz ludzką logikę, bo cuda wymykają się rozumowi i musisz to wreszcie zaakceptować. Nie ty masz kierować ręką Boga, naprowadzać Go na ścieżki, którymi pragniesz podążasz, ale masz zamknąć oczy i Jemu oddać się pod opiekę. Porzuć swoje pragnienie kontrolowania wszystkiego co wokół ciebie się dzieje, ponieważ o Jezus tym się już zajął. Zaakceptuj to.
Jezus powrócił na ziemię po zmartwychwstaniu, zamieszkał w twoim sercu na zawsze, czy jednak znalazł tam wiarę? Czy może działać zgodnie z wolą Ojca i twoimi prośbami? Czy pozwalasz, by promienie miłosierdzia przenikały przez ciebie i napełniały cię całkowitym spokojem? Nie odsuwaj się od Jezusa, nie każ Mu wciąż za tobą gonić. On wie, co robi. Oddał za ciebie życie, naprawdę sądzisz, że nie potrafi, albo nie chce, dać ci twojego wymodlonego cudu? Ale tak, jak czuł podczas konania prawdziwy ból i prawdziwa krew wyciekała z Jego świętych ran, tak potrzebuje również twojej prawdziwej wiary, by mógł działać w twojej sprawie.
Jeżeli nie widzisz w sobie takiej prawdziwej wiary, po prostu się o nią szczerze módl. Zanim poprosisz o cuda, które ułatwią ci twoje dotychczasowe życia, proś o zmianę swojego serca. Zaangażuj się. Całkowicie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *