W sidłach złego

post1„Duch wyprowadził Go na pustynię. Czterdzieści dni przebywał na pustyni, kuszony przez szatana.” Jezus był kuszony na rozmaite sposoby, szatan robił wszystko, by Go złamać. Skoro zły duch był na tyle zuchwały, by kusić Syna Boga Jedynego, to czy myślisz, że ciebie zostawi w spokoju? Mylisz się. Im bliżej jesteś Boga, tym bardziej szatanowi zależy na tym, żeby ciebie złamać. Dwoi się i troi, żebyś był jego trofeum, jego zdobyczą, jego niewolnikiem.
Zauważyłeś już, jak działa w twoim życiu? Jak cię nęka, kąsa i podjudza? Jak wpiera w ciebie przekonanie, że nie dasz rady być lepszym człowiekiem? Jak wlewa w ciebie jad złości i jak podcina ci skrzydła, kiedy pragniesz zrobić coś wartościowego? To on wmówił ci, że do niczego się nie nadajesz.
Przeznacz czterdzieści dni Postu na to, żeby uzmysłowić sobie, jakimi podstępnymi sposobami kusi ciebie szatan, jak odciąga cię od Boga. Usłysz, co szepce ci do ucha i przestań w to wierzyć. Zastanów się, skąd pochodzi twój strach, który zabrania ci ufać Bogu. Zrozum, że twoje lenistwo jest pułapką złego, który robi wszystko, byś ty był marną kopią siebie samego. Uświadom sobie, dlaczego szatan chce, żebyś w niego nie wierzył, dlaczego zależy mu na tym, żebyś uważał, że jest ludowym wymysłem.
Zastanów się, jakie konsekwencje w twoim życiu miało to, że posłuchałeś złego ducha, że wpadłeś w sidła jego kłamstw. Zastanów się, jak bardzo cierpiałeś ty (i twoi bliscy) z tego powodu, że dałeś się skusić. Prawda może okazać się dla ciebie bolesna, ale i jednocześnie wyzwalająca – szatan jest kłamcą. Nie ma ci do zaproponowania niczego, co byłoby dla ciebie dobre. Oszukuje cię, mami złudnymi przyjemnościami, które w rzeczywistości dają ci tylko ból i wyrzuty sumienia.
Zastanów się też, jak twoje życie będzie wyglądało, jeżeli zaczniesz słuchać Boga, a zbywać podszepty złego. Jak zmieni się twoja codzienność, kiedy zamiast powolnego zabijania wszystkich talentów, które dał ci Bóg, będziesz je rozwijać? Jak polepszą się twoje relacje z bliskimi, kiedy zamiast ranić, zaczniesz słuchać i wybaczać? Jak bardzo zmienisz się ty, kiedy zamiast nałogu wybierzesz terapię?
Masz czterdzieści dni na to, by przeanalizować swoje życie. Czterdzieści dni na to, by zerwać szatanowi maskę z twarzy i ujrzeć pod złotym uśmiechem obrzydliwy grymas zła. Szatan istnieje. Piekło nie jest puste. Pomyśl, co stanie się z twoją duszą, kiedy uwierzysz największemu oszustowi tego świata. Bóg chce twojego wiecznego życia. Szatan – twojego wiecznego potępienia.
Gdyby Jezus uległ pokusom szatana – nikt nie byłby zbawiony. A co się stanie, kiedy ty ulegniesz pokusom szatana? Myślę, że znasz odpowiedź…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *