Wykop swój talent!

post1„Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi” – tak odpowiedział jeden z obdarowanych sług. Co Pan mu odrzekł? „Sługo zły i gnuśny!”
No właśnie… Dostałeś od Boga talenty. Co z nimi robisz? Jak nimi gospodaru-jesz? Jak je pomnażasz? Jak je pielęgnujesz?
Talenty nie zostały ci dane po to, by umilić życie tobie, ale po to, by upiększyć, usprawnić, udoskonalić życie twoje i innych ludzi. Twój talent jest twoją posługą dla Boga. Tutaj na ziemi zarządzasz dobrami, które powierzył ci sam Bóg Najwyższy. To On uznał, że właśnie ciebie obdaruje tymi konkretnymi łaskami. To On uznał, że właśnie ty będziesz najlepszy do tego, by w swoich działaniach ukazywać Jego wielkość. Bóg się nie myli. Skoro wybrał ciebie, to znaczy, że ty jesteś do tego najlepszy. Bóg uwierzył w ciebie, zanim ty zacząłeś w siebie wątpić. Zainwestował w ciebie. I wiedział też, że jeżeli zechcesz, to dasz radę wspaniale rozwinąć swoje umiejętności.
A ty się boisz. Tego, że zawiedziesz rodziców, że się skompromitujesz przed znajomymi, że będziesz odstawał od reszty… Lękasz się, że w ten sposób nie zarobisz na życie lub że nikt nie doceni twojego potencjału. Nie rozwijasz swojego talentu, bo ktoś ci wmówił, że powinieneś już wyrosnąć z takich bzdur i zająć się prawdziwymi obowiązkami. Martwisz się, że twój dar to tylko przypadek, nie żaden cud, ale zwykły łut szczęścia i że jak tylko w niego uwierzysz, to pęknie jak mydlana kolorowa bańka. Boisz się również porażki, że obnażysz przed innymi swój skarb, a inni ze śmiechem powiedzą, że to nie klejnot tylko szklana nieładna błyskotka. I co najgorsze, porównujesz się z innymi. To wszystko są podszepty złego ducha, który nie chce, byś służył na chwałę Pana. Bóg dał ci talent, a szatan ten dar ośmiesza i pomniejsza. Strach cię paraliżuje, niszczy i unieszczęśliwia. Stajesz się niewolnikiem lęku. Nie marnuj talentu, który dostałeś od Boga. Twoje zdolności to rozbłyski Boskiego geniuszu, które Stwórca schował w tobie. Wydobądź je na światło dzienne, pielęgnuj i z dumą rozdawaj je innym. Dziel się tym, czym obdarował cię Bóg. I przestań się bać. Zaufaj Bogu. On postawił na ciebie. I nie pomylił się…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *