Kim jest dla Ciebie?

JezusJezus zadaje ci pytanie: Za kogo mnie uważasz? Kim dla ciebie jestem? Twoje zdanie jest dla Jezusa tak istotne, ponieważ TY jesteś dla niego bardzo ważny. Jezus liczy się właśnie z twoją wypowiedzią, nie ocenia jej i nie wymaga, by była wyjęta z opasłych ksiąg teologicznych. Jezus oczekuje jedynie tego, że odpowiedź popłynie z twojego serca. W związku z tym nie opieraj się na analizach, cytatach, ani na próbach przypodobania się Bogu. Bądź szczery, po raz pierwszy bądź całkowicie szczery. Nie koloryzuj, nie naciągaj, nie targuj się, ani nie tłumacz, że nigdy się wcześniej nad tym nie zastanawiałeś… To nie egzamin, to dojście do Prawdy, które ma uleczyć twoją duszę. Przecież Jezus doskonale zna odpowiedź, nie pyta cię po to, by ją usłyszeć, ale po to, by TOBIE dać szansę jej poznania.
A dlaczego powinieneś wiedzieć, kim dla ciebie jest Jezus? Dlatego, że Bóg ma dla ciebie konkretną misję. Nikt inny nie może jej wykonać, bo tylko ty zrobisz to najlepiej. To tobie dał odpowiednie predyspozycje do jej realizacji. Dlatego, jeżeli na pytanie Jezusa odpowiesz z serca, jeżeli twoje słowa będą częścią ciebie, to Jezus powie ci tak, jak Piotrowi: „Błogosławiony jesteś (…) albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, ale Ojciec mój, który jest w niebie”.
Bóg i twoja dusza. To właśnie jesteś ty. To wasze zespolenie jest całością ciebie. Dlatego tak ważne jest, byś zrozumiał, kim dla ciebie jest Jezus, bo dopiero wtedy poznasz również siebie. Zobaczysz swoją indywidualność i dostrzeżesz talenty, które odpowiednio eksponowane, pomogą tobie i innym ludziom dojść do Boga.
Jesteś powołany do świętości i masz swój olbrzymi udział w kształtowaniu Królestwa Niebieskiego. Tak, właśnie TY masz wpływ na to, jakich ludzi tam przyciągniesz. Twoje czyny, i twoje słowa przybliżają innych ludzi do Boga, lub ich od Niego oddalają. A ty jesteś za to odpowiedzialny. Pamiętaj o tym.
Jezus dał Piotrowi klucze do Królestwa Niebieskiego, a tobie dał wolną wolę i stosowne umiejętności do tego, by rozprzestrzeniać łaskę Bożego miłosierdzia. I to Ty, swoim życiem i swoją postawą, przyprowadzisz do Boga ludzi, których On postawił na twojej drodze, by pomóc im dotrzeć do nieba.
Kim dla ciebie jest Jezus? Zdecyduj. A potem – stosownie do odpowiedzi – działaj…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *