Z Bogiem dasz radę!

rece2Nie musisz chodzić po wzburzonym morzu, by udowodnić, że tkwi w tobie siła Chrystusa.
Zanim sięgniesz po olbrzymie niewyobrażalne cuda, poczuj dotyk ręki Jezusa na swoim ramieniu. To też jest cud. Twój prywatny cichy niesłychany cud. Łaska największa z możliwych.
Nie bagatelizuj tego, co możesz uczynić ze swoim życiem, jeżeli tylko wejdziesz w nie z Chrystusem.
Twoje życie jest niczym wzburzone morze. Jezus mówi do ciebie: chodź, a ty – tak jak Piotr – wyruszasz pełen optymizmu, po czym przy najbliższej życiowej klęsce zaczynasz tonąć. Wpadasz w panikę, krzyczysz: „Panie, ratuj mnie!”
Dlaczego? Ponieważ nie ufasz Bogu. A twoim pierwszym krokiem powinna być niezachwiana wiara w to, że Bóg cię nie zostawi, nie opuści, że razem z tobą stoi w tych wzburzonych przerażających falach. Świadomość, że śmiało możesz przez nie kroczyć z podniesioną głową, bo przecież Bóg tkwi przy tobie NIEZŁOMNIE!
Co to znaczy niezłomnie? To znaczy, że nawet jak przerażenie zabiera ci oddech i racjonalne myślenie, Bóg się ciebie pyta: „czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?” Bóg przekazuje ci bardzo ważną wskazówkę – tylko prawdziwa wiara sprawi, że twoje możliwości będą większe niż ty sam. Bóg daje ci wszystko, co w tym momencie jest ci potrzebne. Zaufaj Mu, bo On wie, co robi.
Strach ma wielkie oczy i zniekształca rzeczywistość. Wszystko wydaje się czarniejsze, groźniejsze i boleśniejsze. To kłamstwo złego, któremu nie podoba się twoja wędrówka za Jezusem.
Ale to Jezus raz za razem wyciąga do ciebie dłoń i mówi: wstań, pomogę ci, ze mną jesteś silniejszy. Ze mną jesteś bezpieczny. Chodź…
A zły duch? Oszukuje cię i zwodzi, nakręca twój lęk.
Nie słuchaj kłamstw, bo Bóg dał ci rozum i czyste serce.
Dasz radę. Z Bogiem dasz radę przetrwać wszystko.
Wejdź na to wzburzone morze, i ze słowami „Jezu, ufam Tobie” podążaj w kierunku wolności. Bo tylko Bóg da ci wolność. Prawdziwie wolny człowiek działa, a ten, który jest zniewolony kłamstwami złego – poddaje się i tonie.
Bóg działa proporcjonalnie do twojej wiary w Niego. Nie możesz oczekiwać cudu i jednocześnie nie wierzyć, że cię Bóg wysłucha. Jeżeli prosisz Go o pomoc, musisz ufać, że zostaniesz wysłuchany.
Pamiętaj, Bogu na tobie zależy, dlatego zawsze jest przy tobie. Nie patrz na wzburzone fale, są mniejsze niż ci się wydają. Zaufaj Bogu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *