Wstań! Nie lękaj się!

wstanUczniowie, którzy usłyszeli głos Boga przelękli się i padli na kolana. Jezus „zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: wstańcie, nie lękajcie się.” Dlaczego chciał, żeby wstali?
I dlaczego Bóg chce, żebyś TY wstał i przestał się lękać? Ponieważ Bóg nie chce twojego posłuszeństwa, wynikającego z lęku. Bóg chce Twojej miłości. Twojego całkowitego oddania, które jest wyrazem zaufania, a nie strachu.
A ty jesteś przyzwyczajony, że miłość idzie w parze z lękiem. Wciąż obawiasz się, że najbliższa ci osoba opuści cię, kiedy nie będziesz wystarczająco doskonały. Nie mówisz wszystkiego, w obawie, że ta osoba zobaczy kim naprawdę jesteś. Wciąż obawiasz się, że nie będziesz kochany, jeżeli nie będziesz taki, jak tego od ciebie oczekują inni. Wciąż starasz się dopasować, żeby nie odstawać i być kochanym, kochanym, kochanym… Tak bardzo pragniesz tej miłości, że jesteś w stanie wyrzec się wielu rzeczy. Tak między nami, czy to jest prawdziwa miłość, jeżeli musisz wciąż komuś „pasować”. Moim zdaniem jest to relacja oparta na uzależnieniu i lęku, ale nie na czystej bezinteresownej miłości. A relacja z Bogiem jest jedyną relacją, w której nie ma miejsca na strach. Jest tylko olbrzymia, niewyobrażalna, nieskończona MIŁOŚĆ. Wyobrażasz sobie życie bez lęku? Na pewno nie, bo lęk jest dla ciebie czymś oczywistym. A Bóg oferuje ci tę nieoczywistą rzecz, jako coś naturalnego. Przestań się lękać, sam Jezus ci to mówi. A ty… boisz się mu zaufać, no bo jak tu się nie bać, skoro każdy twój dzień jest oparty na strachu. O najbliższych, o przetrwanie, o zdrowie, o pracę, o egzaminy, o pieniądze, o dom… Ty wciąż żyjesz w strachu, tak się do tego przyzwyczaiłeś, że lęk jest dla ciebie czymś powszednim.
Wstań i zmień to. Bądź dobrym człowiek nie ze strachu przed potępieniem, ale z miłości do Boga. Jak będziesz kochał Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem to przestaniesz się bać, bo będziesz wiedział, że opiekuje się tobą sam Bóg. Przestaniesz szukać uznania u innych, bo twoja miłość do Boga sprawi, że będziesz czuł się wspaniały i wyjątkowy. Taki jesteś w oczach Boga. Jedyny, najcenniejszy w świecie i niepowtarzalny. Dlatego pozwól, by Jezus się do ciebie zbliżył, dotknął cię, a potem wstań i przestań się lękać…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *