Perła życia

perla„Królestwo niebieskie podobne jest do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał i kupił ją.” Kupiec sprzedał wszystko – a więc swoje ziemie, wszelkie dobra, ubrania, dobytek, nie zostawił sobie nic, co zapewniłoby mu na przyszłość jakiekolwiek zabezpieczenie. Dlaczego? Ponieważ zdobył najcenniejszą polisę na życie doczesne i wieczne. Nie potrzebował się już niczym martwić i nie musiał już niczego szukać. Miał wszystko. Dosłownie WSZYSTKO.
Kupiec docenił znalezisko i dołożył wszelkich starań, żeby zdobyć ten skarb. Nie istniało dla niego już nic ważnego, tylko ta bezcenna perła. W tym przypadku perła przedstawia Boga. A kupcem jesteś ty.
Jakich wyborów dokonujesz w życiu? Tych złudnie bezpiecznych, ale opartych na dniu codziennym i na innych ludziach, czy tych, które zaprowadzą cię do Królestwa Niebieskiego? Pamiętaj, że wszystko, co jest z tego świata, na tym świecie pozostanie. Niczego nie weźmiesz ze sobą. A wartości takie jak bezpieczeństwo, zaufanie, szczęście, spokój, miłość? Tak bardzo ich pragniesz, że szukasz w niewłaściwych miejscach. Wszystko czego pragniesz, znajdziesz
w Bogu. Jedynie On zapewni ci poczucie bezpieczeństwa i uleczy twoje rany – psychicznie i fizyczne. To właśnie Bogu możesz zaufać w stu procentach, w każdym aspekcie twojego życia. Jeżeli chcesz, by ktoś nareszcie cię zrozumiał i zaakceptował – oddaj się Bogu z ufnością. Jedynie On sprawi, że w twoim sercu zakróluje spokój i szczęście. Jedynie On nigdy cię nie zawiedzie. Nigdy, przenigdy cię nie opuści. Nie bój się postawić Boga na pierwszym miejscu. Nie obawiaj się zawodu, ośmieszenia czy bólu. Bóg chce przemieniać twoje serce, a ty Mu na to pozwól. Jesteś w stanie to zrobić, bo „wszystko możesz w Tym, który cię umacnia.” Bóg jest twoją najcenniejszą perłą. Nie musisz jej nawet szukać – lśni przed tobą w Najświętszym Sakramencie, jest głęboko osadzona w twojej duszy. Niech miłosierdzie Jego ofiary opromieni cię i doda sił na każdy kolejny dzień.
I pamiętaj, ty WIESZ, że Bóg powinien w twoim życiu być WSZYSTKIM. Masz jednak wolną wolę i samodzielnie dokonujesz wyborów, jednak to nie twoja wolność czyni z ciebie wyjątkowego człowieka, ale sposób, w jaki nią zarządzasz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *