Obietnica pustego Grobu

„A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu.”

Odsunięty kamień, pusty grób, leżące szaty… To wszystko znaczy dużo więcej niż Ci się wydaje, to nie są tylko atrybuty wielkanocnych świąt. Pusty grób jest PRAWDĄ, jest Słowem, które się wypełniło. Jest potwierdzeniem Bożej obecności w twoim życiu.

A to oznacza, że wszystkie inne obietnice, które złożył Ci Bóg również zostaną spełnione. To daje ci nadzieję, że twoje modlitwy zostaną wysłuchane. To daje ci wiarę, że TY jesteś umiłowanym Dzieckiem Bożym, że to dla ciebie cały ten trud – Golgota, konanie, Zmartwychwstanie.

To wszystko wydarzyło się po to, żebyś TY poczuł się dostrzeżony, umiłowany, zaopiekowany. Żebyś już nigdy nie czuł się samotny. Na dnie twojego cierpienia, gdzie są tylko twoje łzy strachu, odrzucenia i bólu leżą zakrwawione Chrystusowe szaty. A Jezus stoi tuż obok ciebie, gotowy do tego, być wziąć na swoje ramiona kolejny krzyż. Tym razem twój. Jezus dotyka twoich ran, całuje twoje oczy i obiecuje, że nigdy cię nie opuści. A ty wiesz już, że Jego obietnice zawsze się spełniają.

Jezus zmartwychwstał, Alleluja, nigdy już nie będziesz sam! Twoje życie zyskało bezcenną wartość równą Chrystusowej krwi. Żyj i raduj się pomimo trudów, bo i Jezus żyje w Tobie. Alleluja!