Ukojenie

„Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi”

Myślisz, że nie ma demonów? Myślisz, że ich manifestacja objawia się spektakularnie – jak w filmach grozy – więc ciebie ten problem nie dotyczy?

Bardzo się mylisz! Są różne demony i atakują cię na rozmaite sposoby. Codziennie! Każdego dnia podstępem podgryzają twój spokój, szarpią twoim umysłem i podrzucają ci myśli, które koncentrują twoją uwagę na lęku, słabościach, wadach. Koczują w tobie, wysysają z ciebie szczęście, pogodę ducha i są wiecznie nienasycone. Pragną zabrać ci wszystko, co łączy cię z Bogiem, uwielbiają pławić się w twoim poczuciu winy, lęku, smutku, złości czy zniechęceniu. Rosną, podczas gdy ty nikniesz i będą kusić cię zawsze – nie łudź się. Nie odstąpią, gdy twoje cierpienie stanie się nie do zniesienia, ale wprost przeciwnie – będą z lubością rozdrapywać twoje rany i posypywać je solą. Dlaczego są tak bezwzględne i bezlitosne? Ponieważ dążą do tego, by tak spętać cię strachem, bólem i grzechem, byś poczuł się brudny i nic niewarty, żebyś zapomniał o swojej godności królewskiego dziecka. Chcą, byś stał się ich niewolnikiem! Cieszy ich, kiedy ty – okupiony krwią Chrystusa – drżysz ze strachu i kładziesz się im kornie pod nogami, zamiast atakować ich z bojowym okrzykiem. Triumfują i jeszcze mocniej depczą twoje spętane serce.
Nie daj się im! Wszystko możesz w Tym, który cię umacnia! Walcz! Niech święty gniew rozpali się w tobie. Jesteś Dzieckiem Boga! Masz chodzić z podniesioną głową i podnosić się z upadków, a nie – konać w demonicznym szambie pokus i strachu. Jesteś ochrzczony – wyrzekłeś się szatana i jego rozwścieczonych psów. Przypomnij sobie tę przysięgę i walcz, bo nie jesteś niewolnikiem a wspaniałym Bożym Dzieckiem! Odpychaj zgubne myśli, mów o nich Bogu i w Niego się wpatruj z uwielbieniem i dziękczynieniem. Miej przed oczami otwarte serce Chrystusa, a w nim – uwierz – nie znajdziesz nic z tego, co do tej pory burzyło twoją harmonię. Tylko tam znajdziesz ukojenie, bo żaden demon nie ma tam wstępu.

Ty też jesteś Apostołem – dostąpiłeś zaszczytu wieczerzania z Chrystusem.

Ty też jesteś Apostołem – masz podążać za Chrystusem i sławić Jego imię.

Ty też jesteś Apostołem, więc każdego dnia powtarzaj: Wyrzekam się szatana, złych duchów i ich dzieł. I w imię Chrystusa – walcz! Każdego dnia!